Před cca dvěma týdny mne Petr Jaroň z regionálního portálu Horní Podřevnicko vyzpovídal na téma návrh webu. Bavili jsme se třeba o tom, jak vznikají úspěšné weby, jaké jsou správné postupy, kde se nejčastěji chybuje, co není radno podceňovat, na co dát během tvorby pozor, kdo web potřebuje a kdo ne apod.

Rozhovor pro regionální portál Horní Podřevnicko
03.01.2019

Napadlo vás někdy, že by Photoshop (či jiný editor) dokázal jedním kliknutím převést černobílou fotografii zpět do barev? I třeba sto let starý snímek, který nikdy svou barevnou verzi neměl? Ještě donedávna to bylo nemožné a ani profíci v Adobe na to nepřišli. Japonští kluci Satoshi Iizuka, Edgar Simo-Serra a Hiroshi Ishikawa ale ano. Vymysleli algoritmus, který skutečně dokáže bez ručního zásahu převést černobílý snímek do barev. Za pár vteřin.

Reálné ukázky

Celý systém jsem otestoval na několika fotografiích, včetně historických snímků města Vizovice. Samozřejmě to není dokonalé, ale některé výsledky jsou opravdu obdivuhodné.

Něco dalšího ke čtení
Jak udělat print screen

Často po svých klientech chci, aby udělali print screen neboli otisk obrazovky a tápou jak na to. Do WikiBlogu jsem sepsal krátký návod jak na to.